• Ochutnávka jesenných plodov v ŠKD

• Jeseň je čas, kedy zbierame úrodu zo záhrad a polí. Kúsok z tejto jesennej krásy sme si do našej školy priniesli aj my v podobe plodov. Žiaci mali možnosť vidieť a aj ochutnať tradičné a známe, aj menej známe druhy ovocia, zeleniny a iných plodov našich záhrad. Nechýbali voňavé jabĺčka či hrušky, papriky, paradajky, repa, kaleráb či mrkva. Zážitkovou formou učenia sa žiaci oboznámili  s plodmi, ktoré nám toto jesenné obdobie ponúka, pričom sa zdôraznil aj význam zdravého stravovania.

• Volejbalový turnaj zamestnancov a priateľov našej školy

• Dňa 16.11.2022 sa uskutočnil volejbalový turnaj zamestnancov ŠŠ, ktorý zorganizovala Spojená škola Chminianske Jakubovany. Turnaj sa uskutočnil v telocvični Cirkevnej ZŠ sv. Jána Krstiteľa v Sabinove. Zúčastnili sa ho 3 družstvá: ŠZŠ Zborov, SŠI P. Sabadoša Prešov a družstvo usporiadajúcej SŠ Chminianske Jakubovany. Hralo sa systémom každý s každým a náš tím sa po dvoch výhrach umiestnil na 1. mieste. Tešíme sa na ďalšie spoločné akcie.

• Európsky týždeň boja proti drogám

• Každoročne pripadá Európsky týždeň boja proti drogám na tretí novembrový týždeň. V roku 2022 tento týždeň prebieha od 14. do 20. novembra. Jeho zámerom je zdôrazniť význam prevencie v boji proti zneužívaniu drog a zároveň zvýšenie povedomia o legálnych a nelegálnych drogách.

Aj žiaci našej školy sa venovali tejto závažnej a aktuálnej téme. Diskutovali o problémoch, ktoré drogy spôsobujú. Jednoznačne vyjadrili svoj názor a odmietavý postoj voči toxikománii. Uvedomujú si, že nejde len o ohrozovanie zdravia, ale aj o prepojenie medzi nezákonným užívaním drog, zločinom a násilím.

• Hornošarišské osvetové stredisko - tvorivé dielne

• Žiaci piateho ročníka sa zúčastnili na tvorivých dielňach - výchovnovzdelávacích aktivitách, ktoré sa realizovali v Hornošarišskom  osvetovom stredisku v Bardejove dňa 9.11.2022. Pripravené tvorivé aktivity podporili rozvoj ich výtvarného prejavu, estetického cítenia a vyskúšali ich zručnosť a trpezlivosť. Táto forma zážitkového učenia v novom prostredí bola pre žiakov kladným prínosom. Po tvorivých dielňach sme navštívili pivnicu HOS v Bardejove, v ktorej sme sa trochu vystrašili ale hlavne zabavili a prezreli si svetelnú inštaláciu Strašidelná pivnica a výstavu výtvarných prác žiakov.

• Návšteva miestneho cintorína v ŠKD

• Na  Slovensku si 1. novembra pripomíname Sviatok všetkých svätých a o deň neskôr Pamiatku zosnulých. Je to čas, kedy naše spomienky častejšie smerujú k našim zosnulým rodinným príslušníkom, priateľom či známym. Navštevujeme cintoríny, kde zdobíme hroby kvetmi a zapaľujeme sviečky.

Aj my sme navštívili miestny cintorín, kde sme zapálili sviečky a venovali zosnulým modlitbu.