• 17. november - Deň boja za slobodu a demokraciu

• V súčasnosti je tento deň známy najmä ako štátny sviatok. Preto si jeho význam žiaci druhého stupňa pripomenuli okrem hodín dejepisu aj prezentáciou a sledovaním filmu Rukojemník. Sledovaním životného príbehu hlavného hrdinu im bolo umožnené spoznať dobu a okolnosti, ktoré musel prežívať.

• Ochutnávka jesenných plodov

• Jeseň je obdobím farebných listov a skracujúcich dní. Príroda nám odovzdáva svoje plody, pripravuje sa na zimný odpočinok. V školskom klube si deti pripravili výstavku jesenných plodov spojenú s ochutnávkou. Spoločne sme si pomenovali jednotlivé druhy ovocia a zeleniny, vypracovali pracovný list s jednotlivými úlohami. V závere nasledovala ochutnávka plodov s našich záhrad.

• Október - mesiac úcty k starším

• Mesiac úcty k starším je pre nás všetkých pripomienkou, že si máme ctiť starých ľudí, dávať im najavo svoju náklonnosť a lásku. Ani my sme nezabudli na svoje babky a dedkov. Spoločne sme pre nich vyrobili pekné darčeky. Taktiež sme navštívili starkých v miestnom domove dôchodcov. Žiaci si ich uctili básničkami a pesničkou, za ktoré boli odmenení potleskom a sladkosťami. Nezabúdajme však na svojich starých rodičov po celý rok.

• Medzinárodný deň knižníc

• 24. október je deň, ktorý je venovaný knižniciam. Práve pri tejto príležitosti sme si aj my spolu s našimi žiakmi trošku oddýchli od učenia a naučili sme sa niečo nové. Medzinárodný deň knižníc je deň, ktorý je venovaný knižniciam, ale hlavne knihám, ktoré tvoria neodmysliteľnú súčasť nášho života a vzdelávania sa. Pre žiakov sme si pripravili krátku prezentáciu, v ktorej sa dozvedeli čo to je knižnica, aké knižnice poznáme alebo rôzne zaujímavosti ako sú najväčšie knižnice, najstaršie knižnice a ako vyzerali. Okrem iného si žiaci spolu so svojimi učiteľkami mohli vytvoriť krásne knihy. Menší žiaci zase  skladali puzzle s rozprávkami.

• Európsky týždeň boja proti drogám

• Tento významný deň pripadá každoročne na tretí novembrový týždeň. Cieľom tohtoročných aktivít na našej škole je zdôrazniť význam prevencie v boji proti zneužívaniu drog a zároveň zvýšiť povedomie o legálnych aj nelegálnych drogách.