• Sv. Valentín

• Aj tento rok sme si na našej škole pripomenuli sviatok sv. Valentína, ktorý sa po celom svete oslavuje 14. februára. Sv. Valentín je sviatok zamilovaných a preto si v tento deň viac ako obvykle ľudia prejavujú navzájom lásku a náklonnosť. V úvode sme žiakov oboznámili s tým, kto bol sv. Valentín a následne sme si spoločne vyrobili zamilované zvieratká, ktoré už dnes zdobia priestory našej školy.

• „Kyberšikana - bezpečný internet“

• Žiaci II. stupňa sa v pondelok 14. februára zúčastnili v priestoroch školy prednášky s názvom „Kyberšikana  - bezpečný internet“. Pri primárnej prevencii  boli oboznámení s pojmom kyberšikanovanie, jeho znakmi, prejavmi, následkami a možnosťami riešenia, ďalej zariadeniami a kompetentnými osobami, na ktoré sa môžu v prípade problémov súvisiacich s kyberšikanovaním obrátiť, ako aj v závažnejších prípadoch s trestnou zodpovednosťou. Pozreli aj veľmi pútavý film s názvom Bezpečně v kyberprostoru, v ktorom hlavnej hrdinke šikanovanie cez internet zničilo celý život. Stretnutie bolo veľmi podnetné, pretože odhalilo chyby, ktorých sa často používatelia sociálnych sietí dopúšťajú.