• Hornošarišské osvetové stredisko - tvorivé dielne

• Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove je inštitúcia, ktorá sa venuje neprofesionálnym umelcom a umeleckým kolektívom.Usporadúva rôzne regionálne, krajské ale aj celoštátne kola súťaži, prehliadky, podujatia, koncerty a festivaly v oblasti divadla, umeleckého slova, spevu, tanca, folklóru, filmu, fotografie ale aj výtvarnej a remeselnej tvorby a tradičnej kultúry. Ponúka odborné rady a metodický prístup v kultúre a vo vzdelávaní. Realizuje worshopy, tvorivé dielne či vychovno-vzdelávacie aktivity. Aj naši štvrtáci mali tú možnosť ich navštíviť a to 28.9.2022. Žiakom sa pripravené aktivity veľmi páčili, aj takouto formou získavali nové vedomosti a zručnosti mimo priestorov našej školy.

• Účelové cvičenie v prírode

• V piatok 16.9.2022 sa na našej škole konalo účelové cvičenie v prírode. Spoločne so žiakmi sme sa vybrali po určenej trase. Cieľom našej trasy bol Cintorín vojakov padlých v 1. svetovej vojne. Pripomenuli sme si historickú podstatu, úctu k padlým. Veľkým bonusom bol krásny výhľad na Zborovský hrad. Cestou sme mali  možnosť objavovať krásu jesennej prírody, ochutnať lesné plody. So žiakmi sme daný cieľ splnili a spoločne sme strávili krásny deň v prírode.