• 22. apríl patrí Dňu Zeme

• Nielen v tento deň pamätajme na to, že máme svoj jediný domov chrániť nielen pre seba, ale aj budúce generácie.

Aj my sme sa zapojili a pomohli aspoň troškou k väčšej čistote v našom okolí. Žiaci vyzbierali odpadky v rôznych častiach obce. Pracovali s veľkou chuťou a nadšením. Všetkým ďakujeme.

• Divadelné predstavenie: Čáry máry alebo Záhada strateného prútika

• 11. apríla nás opäť v škole navštívilo Divadlo Portál s rozprávkou Čáry máry alebo Záhada strateného prútika. Táto detektívna rozprávka o hľadaní strateného prútika je príbehom čarodejnice, ktorá pri svojom pátraní stretáva zaujímavých ľudí. Pomocou svojej vytrvalosti, vynaliezavosti a vtipu sa dostane k nečakanému rozuzleniu. Pomocou príbehu plného pesničiek sme sa spolu dostali na neobyčajné miesta.

• Deň Rómov

• 8. apríla sa oslavuje Medzinárodný deň Rómov, ktorý sme si spoločne s našimi žiakmi aj patrične užili. V úvode dňa žiaci vytvárali práce na výtvarnú súťaž s názvom ,,S vďakou našim mamám“. V tej ďalšej naše žiačky pripravovali občerstvenie, a to obložené chlebíčky, bublaninu a sladké banány v čokoláde pre žiakov, ktorí sa zúčastnili futbalového turnaju, ktorý aj vyhrali. Na záver sme si vyhodnotili celý deň a naši žiaci si spoločne pochutnali na dobrotách, ktoré pripravili.

• Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína

• Aj tento rok sa na našej škole uskutočnilo školské kolo tradičnej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Za pomoci poroty zostavenej z radu našich pani učiteliek sa nám podarilo vybrať najlepších recitátorov.  Všetkým žiakom sme poďakovali, povzbudili, ocenili a samozrejme aj odmenili.

Celkové hodnotenie zúčastnených recitátorov bolo nasledovné:

I. stupeň:   1. Angelika C. (3. ročník)

2. Karolína S. (4. ročník)

3. Kevin M.  (4. ročník)

II. stupeň:  1. Dominika F. (8. ročník)

2. Sára S. (6. ročník)

3. Milan K. (6. ročník)

Úspešným recitátorom srdečne gratulujeme.