• Vianočná pošta v ŠKD

•

Milé deti, už ste stihli napísať list Ježiškovi? My v ŠKD sme nezabudli. Listy s tajnými želaniami sme poslali Ježiškovi. Veríme, že každý si pod tým svojím stromčekom nájde ten svoj vytúžený darček.

• Mikuláš v škole

• Tradične aj tento rok 6. decembra našu školu navštívil Mikuláš so svojím pomocníkom čertom. Opäť sme spolu čakali na tú najkrajšiu návštevu. Plní očakávania sme si vyčistili čižmičky a pripravili piesne a básne pre nášho Mikuláša. Priniesol deťom sladkosti a ovocie, za ktoré mu pekne poďakovali. O atmosfére a dobrej nálade počas návštevy svedčia úsmevy aj slzičky našich detí.

• Zdravá výživa v ŠKD

• Deň 12. november 2021 patril v našom ŠKD vitamínom, zelenine a ovociu – jednoducho zdravej výžive. Jednou z najdôležitejších vecí k dlhému životu je práve zdravá výživa, na ktorú často zabúdame. Práve preto sme sa zamerali na podporu zvýšenia konzumácie ovocia a zeleniny.  Deti mali možnosť ochutnať rôzne druhy ovocia a zeleniny. Za pomoci svojej chute so zaviazanými očami zisťovali, čo ochutnali a viedli si veru výborne J.  Následne sme spoločne  z letákov vystrihovali zdravé potraviny a nalepili na výživovú pyramídu.  Ostáva len dúfať, že sa deti v dnešnej „colovo-chipsovej“ dobe budú naozaj stravovať zdravšie.