• Zborovský hrad 2017

• Tohtoročný deň detí oslávili naši žiaci výletom na Zborovský hrad. Hneď na úvod  nám p. Kaminský porozprával o histórií hradu, po oddychu a dobrej desiate žiaci nelenili a vynesli vedrá s pieskom na vrchol hradu, čím prispeli svojou troškou pri práve prebiehajúcej rekonštrukcii. Unavení, no s dobrým pocitom sme sa vrátili domov.

• Školský výlet 2017

• V piatok 26. mája 2017 sa žiaci našej školy spolu s niektorými učiteľkami vybrali na výlet do Prešova. Pre viacerých bola už cesta autobusom veľkým zážitkom. Po príchode do Prešova sme zamierili do bábkového divadla Babadla, kde sme si pozreli predstavenie "Ako sova líške bájky čítala". Po skončení predstavenia sme sa v parku najedli a absolvovali prehliadku NKP Solivar, kde sme sa oboznámili s ťažbou a spracovaním soli. Počasie nám prialo a aj to prispelo k vydarenému výletu.

• Deň Zeme 2017

•

22.apríl je už od roku 1970 vyhlásený za Svetový deň Zeme. V tento deň sa po celom svete konajú aktivity zamerané v prospech našej planéty. Inak to nebolo počas slávnosti tohto dňa ani našej škole. Učitelia si pripravili celý rad aktivít, ktorých cieľom bolo prehĺbiť vzťah žiakov k šetrnému prístupu k prírode a k nášmu životnému prostrediu.

• Operatívne cvičenie

• Dňa 25.apríla sa na našej škole uskutočnilo operatívne cvičeniektorého cieľom bolo preskúšať pripravenosť žiakov a zamestnancov našej školy pri evakuácii v prípade požiaru alebo iného nebezpečenstva.

• Hviezdoslavov Kubín 2017

• Aj tento rok sa na našej škole konala súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. V prvej kategórií sa predstavili žiaci I. stupňa s poéziou. V druhej kategórií sa predstavili žiaci II. stupňa taktiež poéziou. V tretej kategórií sa nám predstavili žiaci s prózou. Členovia poroty boli p. uč. Štefančíková, p. uč. Gutterová, p. vychovávateľka Viskupová.

Výsledky školskej súťaže podľa jednotlivých kategórií:

KATEGÓRIA 1. MIESTO 2. MIESTO 3. MIESTO
            1. - poézia

Nikolas Ferenc 3.ročník-A

Gabriel Bystrý   4.ročník-A

Dominika Ferencová   3.ročník-A
            2. - poézia Bernadeta Siváková 7.ročník-A

Petra Ferencová  5.ročník- B

Martina Proroková 3.ročník-A
            3. - próza Lucia Siváková 8.ročník-A

Michaela Ferencová  6.ročník-B

Víťazom, ale aj všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme. Na krajskej súťaži poézie a prózy "Gaňov literárny Prešov", ktorá sa uskutoční 25. apríla, nás budú reprezentovať B. Siváková, L. Siváková, N. Ferenc, D. Ferencová, B. Siváková, prajeme im veľa úspechov.

• Čítame spolu

• Naša škola sa zapojila do aktivity Čítame spolu. Spoločné čítanie sa uskutočnilo 6. apríla 2017 pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov. O 8:30 sa začalo spoločné čítanie rozprávky Vtáčatko Koráločka (Čirikloro Mirikloro) od autorky Daniely Hivešovej-Šilanovej. Do čítania sa zapojili nielen naši žiaci, ale aj pani učiteľky.

• Deň narcisov 2017

• Deň narcisov je dňom boja proti rakovine. Tento deň sa na našej škole niesol v žltej farbe narcisov na podporu všetkých, ktorí čelia zákernej rakovine. Aj žiaci a učitelia našej školy prispeli do zbierky dobrovoľnou čiastkou, čím vyjadrili spolupatričnosť a podporu onkologickým pacientom.

• Svetový deň vody 2017

• Žiaci našej školy si dňa 22. marca 2017 pripomenuli Svetový deň vody. Celý tento deň sa niesol v znamení vody, počítali vodné príklady, tvorili vodné výtvarné dielka, spievali pesničky o vode, tancovali i súťažili. Počas prednášky, ktorá sa konala z príležitosti tohto dňa, sme žiakov oboznámili o dôležitosti vody pre všetky živé organizmy, ako ňou šetriť, vážiť si ju a neznečisťovať. Krátka rozprávka pripomenula všetkým zúčastneným kolobeh vody v prírode. Najlepšia bola ochutnávka i poznávanie vôd, porovnávanie chutí vody z vodovodu a minerálnej vody. Na chodbe bol pre žiakov počas celého dňa prichystaný džbán s čistou vodou, z ktorého si mohli naliať do pohárov a napiť sa. Žiaci si aj vďaka tomuto dňu uvedomili aká je voda vzácna.