• Výtvarná súťaž

• Žiaci sa zapojili  do novopripravovaného  celoslovenského projektu pod názvom WAY OF ART – prehliadka handicapovaných umelcov. Vznikol originálny projekt, ktorý dal príležitosť všetkým znevýhodneným deťom ukázať svoje umenie. Žiaci sa zapojili do umeleckej kategórie „Výtvarné umenie“. Témou výtvarných prác bola „Jeseň a „Október – mesiac úcty k starším“. Dvanásť žiackych prác bolo odoslaných OZ CREATIV PEROPLE so sídlom v Liptovskom Mikuláši.

• 22.10. Medzinárodný deň školských knižníc

• Tento deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní žiakov. Pripomína sa každý štvrtý októbrový pondelok. Hlavnou myšlienkou je podporiť vzťah žiakov ku knihám, knižnici, čítaniu a získaniu si väčšieho počtu milovníkov literatúry. Ani my v ŠKD sme nezabudli na obecnú knižnicu, kde nám zábavný a náučný program pripravila pracovníčka knižnice. Veríme, že aj touto návštevou knižnice  sme podporili čítanie u žiakov.

• 15.10. Svetový deň umývania rúk

• Kto chce čisté rúčky mať, musí si ich umývať ! Dôkladným umývaním rúk môžeme predísť šíreniu veľkej časti infekčných chorôb.

Pri príležitosti “Svetového dňa rúk” si p. vychovávateľky pripravili rôzne aktivity, prostredníctvom ktorých žiakom vysvetlili správny spôsob umývania rúk a dôvod prečo si musíme rúčky umývať. Podstatné je vedieť KEDY a AKO si umývať ruky. Taktiež nám ukázali hygienické prostriedky, ktoré máme k dispozícii aj na škole. V závere si deti vyrobili plagát so svojimi  rúčkami a baktériami.

• Deň starých rodičov v ŠKD

• Babka a dedko sú súčasťou rodiny. Poznajú životné hodnoty a rozdávajú múdrosť vekov. Preto im dajme, čo im patrí: úsmev, lásku, úctu i opateru. Ani my v ŠKD sme na svojich starých rodičov nezabudli a z lásky sme im vytvorili pekné srdiečka.

• Deň starých rodičov

• Mesiac úcty k starším pripomína, že si máme vážiť a ctiť starých rodičov. Úcta k starším by mala byť samozrejmosťou či už v rodine, na pracovisku, v dopravných prostriedkoch, jednoducho všade. Starší človek je predovšetkým skúsený človek. Svojimi životnými skúsenosťami a cennými radami môže obohatiť život rodiny a byť jej oporou a príkladom. Nájdime si čas, vľúdne slovo, úsmev pre starších neustále, nie len počas októbra, aby sme dokázali, že človek je jednoducho človek. Veď staroba sa týka nás všetkých. P. uč. Čajková práve toto chcela našim žiakom pripomenúť. Žiaci rozprávali o svojich starých rodičoch, zamýšľali sa nad tým, čo pre nich znamenajú, aké aktivity s nimi radi robia a na čo si najradšej spomínajú v súvislosti s časom stráveným s nimi. Zhotovili obrázok a malý darček pre starých rodičov s venovaním ako prejav svojej vďaky.

• Svetový deň úsmevu 7.10.2022

• Stačí sa len usmievať. A čím častejšie, tým lepšie! Ani my v ŠKD sme nezabudli na úsmev. Veď úsmev zlepšuje náladu, poteší priateľov, znižuje krvný tlak, posilňuje imunitný systém a zvyšuje dĺžku života. Preto sa vždy usmievajme :)