•

Voda je neoddeliteľnou a dôležitou súčasťou nášho života a práve medzinárodný deň vody, ktorý si pripomíname 22. marca je jedinečnou príležitosťou ako si to pripomenúť. Pre žiakov našej školy sme si pripravili zábavnú tajničku a pracovný list, ktoré spoločnými silami mali vyplniť, vďaka čomu sa učili aj vzájomnej spolupráci. Nesmela chýbať ani báseň o vode, ktorú sme si spoločne prečítali. V závere sme so žiakmi vytvárali mráčik a kvapôčky,  ktoré sme naň následne zavesili a dnes už zdobí priestory našej školy.

• Marec mesiac knihy

• Marec je mesiac knihy, a tak sme sa v rámci ŠKD 10.3.2022 spolu presunuli do priestorov Obecnej knižnice.

Pani knihovníčka nás srdečne privítala a predstavila nám jednotlivé oddelenia v knižnici. Deťom vysvetlila postup pri požičiavaní kníh a správne zaobchádzanie s knihami.

Potom sme sa presunuli do hudobného oddelenia, kde sme si na gramofóne vypočuli rozprávku o Červenej čiapočke. Potom nám vedúca knižnice predstavila novú knihu, ktorú vydala Viera Kováčová zo Zborova, s názvom Sunoro. Žiaci čítali jednotlivé riekanky v slovenskom a v rómskom jazyku, čo sa žiakom veľmi páčilo. V závere našej návštevy nás pani knihovníčka obdarovala sladkosťami.

• Pečenie palaciniek v ŠKD

• Popoludnie v ŠKD sa nieslo v duchu pečenia palaciniek. Spolu s deťmi sme si pripravili cesto a šup sa do pečenia. Palacinky sme si ochutili sladkou nutelou, džemom a šľahačkou. S chuťou sme pojedli všetko, čo sme napiekli.

Mňam, opäť sme si pochutnali.

• Sánkovačka v ŠKD

• Napadol sneh, nastal čas zimných hier, a tak sa pani vychovávateľky spolu s deťmi rozhodli, že si ho užijú plnými dúškami. Pekné zimné popoludnie využili na vyšantenie sa na snehu. Deti si vzali klzáky a sane  a hor sa zdolávať kopec pri škole. Deťom sa to veľmi páčilo. Veď posúďte sami...

• KARNEVAL

• Fašiangové obdobie je spojené so zábavou a karnevalom. Nebolo tomu inak ani u nás v škole. V piatok 18.2.2022 sa mohli naši žiaci zabaviť v maskách a ukázať svoju kreativitu pri príprave masiek. Okrem tancovania sa aj súťažilo. Odmenou pre všetkých boli sladkosti, „plyšáky“, úsmev na tvári a spokojnosť. Všetci sme spolu prežili čarovný deň plný radosti, obohatený o krásne zážitky.